سیاست‏‌های حفظ حریم شخصی

فروشگاه دیباموند به اطلاعات خصوصی تمامی کاربران سایت (کاربران مهمان و عضو)، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. در این راستا از بهترین و قوی ترین سیستم های امنیتی و حفظ اطلاعات شخصی استفاده می شود تا کاربران در امنیت کامل اطلاعاتی از وبسایت دیباموند استفاده کنند. بدین منظور تمامی اطلاعات مورد نیاز از کاربران تحت پروتکل HTTPS، به صورت رمزنگاری شده و کاملاً امن دریافت می گردد.

لازم به ذکر است که وب سایت دیباموند دارای گواهینامه SSL جهت برقرای ارتباط امن برای کاربران می باشد.


اس اس ال چيست؟ 

SSL مخفف کلمه Secure Socket Layer به معنی «لايه اتصال امن» و پروتکلی(مجموعه اي از قوانين) جهت برقراری ارتباطات ايمن ميان سرويس دهنده و سرويس گيرنده در اينترنت است که توسط شرکت Netscape ابداع شده. 

از اين پروتکل برای امن کردن پروتکل های غيرامن نظيرHTTP ،LDAP ، IMAP و ... استفاده می شود. بر اين اساس يکسری الگوريتم های رمزنگاری  بر روی داده های خام که قرار است از يک کانال ارتباطی غيرامن مثل اينترنت عبور کنند، اعمال می شود و محرمانه ماندن داده‌ها را در طول انتقال تضمين مي‌کند. 

به بيان ديگر شرکتی که صلاحيت صدور و اعطاء گواهي های ديجيتال اس اس ال را دارد، براي هر کدام از دو طرفی که قرار است ارتباطات ميان شبکه‌ای امن داشته باشند، گواهی های مخصوص سرويس دهنده و سرويس گيرنده را صادر می کند و با مکانيزم های احراز هويت خاص خود، هويت هر کدام از طرفين را برای طرف مقابل تأييد می کند. البته علاوه بر اين تضمين می کند، اگر اطلاعات حين انتقال به سرقت رفت، برای رباينده قابل درک و استفاده نباشد که اين کار را به کمک الگوريتم های رمزنگاری و کليدهای رمزنگاری نامتقارن و متقارن انجام می دهد. تمامی کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن اطلاعات ورود (حساب کاربری و رمز عبور) خود هستند و تمامی مسئولیت هایی که با حساب کاربری و رمز عبور کاربر انجام می گیرد به عهده خود کاربر می باشد.دیباموند هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم قانونی مجبور باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.


فروشگاه اینترنتی دیباموند همانند سایر وب سایت‌ها و فروشگاه های اینترنتی به منظور دسترسی راحت تر کاربران به وب سایت، از جمع آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، اما پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی دیباموند و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری می‌کند.