تولید کننده: ترمه حسینی یزد
کد محصول: DB-Bu-Nafis617
موجودی: عدم موجودی در انبار
165,000 تومان
پشتیبانی مشتریان
  • Email

    support@dibamond.com

  • Phone

    همه روزه به غیر از روزهای تعطیل

فرم تماس با ما

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی امروزه به صورت نیمه صنعتی بافته می شود و ترمه ایران در کل جهان معروف است که در شهر یزد بافته می شود به صورتی که هر ترمه شناسنامه دارد که اغلب روی خود پارچه اسم کارخانه بافنده و سال بافت آن نقش می شود.

ایرانیان از قدیم ترمه را برای سنت ها و مراسم خیلی مهم استفاده می کرده اند، مثلاً در شهر اصفهان مهریه هر عروس حداقل یک شال ترمه است و در خانه های قدیمی و سنتی پارچه های ترمه خیلی اصیل و قدیمی یافت می شود. به طور خلاصه ایرانیان برای پارچه ترمه ارزش خاصی قایل هستند و امروزه در سراسر جهان، ترمه ایران شناخته شده است و بیشترین طرفداران پارچه ترمه، اروپاییان هستند.


طرح نفیس ترمه حسینی یزد

در مرکز این طرح 5رنگ یک ترنج بزرگ هشت برگ قرار گرفته که در داخل آن یک نقش هندسی متشکل از چهار نقش کوچکتر دیده می شود و بر روی هرکدام از برگها نیز یک گل ختایی و دو کج بته متقارن میان داری می کنند. متن طرح شامل انواع شکوفه ها و گلهای بهاری است که در کنار بته های برگی، شاخ گوزنی و بر هم سوار باغی بهاری را در ذهن تداعی می کند. در چهار گوشه این باغستان، چهار ترنج بزرگ به همراه یک بته جقه مادر فرزند به مانند چهار برکه و ماهی درون آن نشاط و زندگی را می رساند. همه اینها درون یک حاشیه سه لایه متشکل از انواع بته های برگی و بادامی قرار دارد. 


موارد استفاده رومیزی مربع ترمه

رومیزی، رو اپنی، قاب و سایر تزیینات

رومیزی مربع ترمه طرح نفیس تولید شرکت ترمه حسینی یزد، از جنس ابریشم در ابعاد تقریبی 100*100 سانتیمتر است. اگر به هنرهای سنتی ایرانی علاقه دارید یا به دنبال هدیه‌ای نفیس برای یکی از عزیزان‌تان هستید یا حتی میزی ساده در خانه دارید و د‌ل‌تان می‌خواهد تنوعی چشمگیر در دکوراسیون منزل‌تان ایجاد کنید، یک رومیزی ترمه می‌تواند شما را در این راه یاری رساند.

مشخصات کلی
تعداد رنگ پنج
رنگ زمینه آبی فیروزه ای
ابعاد تقریبی 100*100 سانتیمتر
دوخت
جنس الیاف ابریشم (ویسکوز)
جنس آستر ساتن تافته درجه یک
نوع دوردوزی مغزی دوزی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!