تولید کننده: ترمه حسینی یزد
کد محصول: DB-Bu- Farahzad618
موجودی: در انبار
154,700 تومان 182,000 تومان

تعداد

Icon پرسش در مورد این کالا
پشتیبانی مشتریان
  • Email

    support@dibamond.com

  • Phone

    همه روزه به غیر از روزهای تعطیل

فرم تماس با ما

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی امروزه به صورت نیمه صنعتی بافته می شود و ترمه ایران در کل جهان معروف است که در شهر یزد بافته می شود به صورتی که هر ترمه شناسنامه دارد که اغلب روی خود پارچه اسم کارخانه بافنده و سال بافت آن نقش می شود.

ایرانیان از قدیم ترمه را برای سنت ها و مراسم خیلی مهم استفاده می کرده اند، مثلاً در شهر اصفهان مهریه هر عروس حداقل یک شال ترمه است و در خانه های قدیمی و سنتی پارچه های ترمه خیلی اصیل و قدیمی یافت می شود. به طور خلاصه ایرانیان برای پارچه ترمه ارزش خاصی قایل هستند و امروزه در سراسر جهان، ترمه ایران شناخته شده است و بیشترین طرفداران پارچه ترمه، اروپاییان هستند.


طرح فرحزاد ترمه حسینی یزد

این طرح زیبا از سری ترمه های 5 رنگ تولید شرکت ترمه حسینی یزد می باشد. در مرکز این زاده شادمانی و سرور (فرحزاد) ترنجی بزرگ و دایره مانند وجود دارد که بیشتر فضای متن را به خود اختصاص داده است. داخل این ترنج پر است از گلهای ختایی ، شاه عباسی و بته برگی های کوچک و دل نشین و اطراف این ترنج نیز 8 عدد گل شاه عباسی بمثابه ستون هایی مستحکم برای استقرار این بنای زیبا، قرار گرفته اند. فضای متن طرح فرحزاد پر است از پیچک های در هم تنیده و بته های بر هم سوار، بته جقه ، بته برگی ، قهر و آشتی و بته برگی. همه اینها در قابی چلیپایی قرار گرفته که این قاب بزرگ در چهار گوشه به چهار گل ختایی زیبا منتهی می شود. بر روی این گلهای ختایی که ترکیبیست از بته جقه های قهر و آشتی و برهم سوار، دو بته شاخ گوزنی زیبا با رنگ متضاد قرار گرفته که به زیبایی این ترمه شادی بخش افزوده است.


موارد استفاده رومیزی مربع ترمه

رومیزی، رو اپنی، قاب و سایر تزیینات

رومیزی مربع ترمه طرح فرحزاد تولید شرکت ترمه حسینی یزد، از جنس ابریشم در ابعاد تقریبی 100*100 سانتیمتر است. اگر به هنرهای سنتی ایرانی علاقه دارید یا به دنبال هدیه‌ای نفیس برای یکی از عزیزان‌تان هستید یا حتی میزی ساده در خانه دارید و د‌ل‌تان می‌خواهد تنوعی چشمگیر در دکوراسیون منزل‌تان ایجاد کنید، یک رومیزی ترمه می‌تواند شما را در این راه یاری رساند.


مشخصات کلی
تعداد رنگ پنج
رنگ زمینه آبی فیروزه ای
ابعاد تقریبی 100*100 سانتیمتر
دوخت
جنس الیاف ابریشم (ویسکوز)
جنس آستر ساتن تافته درجه یک
نوع دوردوزی مغزی دوزی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!