فروشگاه اینترنتی دیباموند به منظور ارج نهادن به حقوق مشتری، تمامی اقلام سفارشی را توسط واحد بسته بندی از لحاظ ظاهری بررسی نموده و ارسال می کند لذا مشتری می تواند در صورت دریافت کالای معیوب با پر کردن فرم استرداد کالا، آن را برای دیباموند برگشت زده و پس از تأیید کارشناس خدمات پس از فروش بنا به درخواست مشتری کالا تعویض و یا صددرصد مبلغ پرداختی به حساب مشتری واریز گردد. 

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ دیباموند بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، دیباموند تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.


شرایط و رویه استفاده از سرویس بازگشت صددرصد مبلغ:

1ـ در صورت معیوب بودن کالا، مشتری می بایست حداکثر 48 ساعت پس از دریافت محصول فرم استرداد کالا را تکمیل نماید. لازم به ذکر است که اگر تکمیل فرم استرداد کالا پس از انقضای زمان تعیین شده باشد درخواست مشتری به حالت معلق درآمده و به تایید کارشناس نمی رسد. 

2ـ پس از تایید کارشناس، کالا می بایست حداکثر تا دو روز کاری برای دیباموند ارسال گردد (تایید و یا عدم تایید کارشناس از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی به اطلاع مشتری می رسد).

3ـ با مشتریان ساکن شهر یزد برای هماهنگی جهت ارسال پیک دیباموند و دریافت محصول معیوب تماس گرفته می شود. در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. بدیهی است هزینه بازگرداندن کالا به غیر پست پیشتاز به عهده مشتری است و فروشگاه دیباموند تعهدی در قبال این هزینه ها ندارد ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست براساس تعرفه های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعملهای شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می گردد. 

4ـ فاکتور سفارش باید همراه کالا ارسال و هرگونه توضیحات پشت آن نوشته شود. در صورت ارسال با پست پیشتاز رسید پستی را نیز به فاکتور الصاق کنید. 

5ـ لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتون یا جعبه اصلی خود به دیباموند بازگردانده شود. پاره یا مخدوش کردن و نوشتن هرگونه توضیحات روی جعبه یا کارتن اصلی کالا امکان استفاده از ضمانت بازگشت صددرصد مبلغ را از بین خواهد برد. 

6ـ عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در برخی جزییات با کالای اصلی تفاوتهایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام معیوبی یا مغایرت کرد. ملاک وجود عیب یا مغایرت در مشخصات کالا، خصوصیات درج شده در صفحه مربوط به همان محصول می باشد. 

 بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

استان یزد - شهر یزد - امامشهر - انتهای بلوار کارگر - خ. شهید حسین کیا - ک. توحید | کدپستی:  8917773197


توجه:

پس از بررسی کالاهای مرجوعی به شرکت توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال خواهد شد. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد دیباموند در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت دیباموند در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.


هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

- اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش دیباموند برسد، هزینه‌های ارسال به عهده دیباموند است.

- برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید  همراه کالا  به شرکت دیباموند ارسال شود.

- در صورت انصراف از خرید، قبل از ارسال کالا، با فروشگاه تماس گرفته و مراتب را به کارشناس مربوطه اعلام کنید تا مبلغ دریافتی ظرف 48 ساعت به حساب شما بازگردانده شود در غیر این صورت با تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان دیباموند، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.